Více informací o Divadelením, Hudebním a Dětském divadelním předplatném na rok 2020 naleznete ZDE.

Krajská postupová přehlídka v Červeném Kostelci zná své vítěze

Impuls Hradec Králové, Městské kulturní středisko Červený Kostelec, Divadelní soubor NA TAHU při MKS Červený Kostelec a Volné sdružení východočeských divadelníků za finanční podpory Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR vyhlašují výsledky 22. krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla, která se konala ve dnech 21. – 24. února 2019 v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci.

Počet představení: 10
Počet členů hrajících souborů: 182

 

Odborná porota:

MgA. Adam Doležal
doc. MgA. Lukáš Rieger, Ph.D.
Mgr. Libor Vodička, Ph.D.
Mgr. Regina Szymiková

 

Lektorský sbor nominoval na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně:

DS Vrchlický, Jaroměř

Jean-Baptiste Poquelin Moliére: Lakomec a další světci

 

Lektorský sbor doporučil na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně:

Vlastenecký DS VLASTÍK, Vrchlabí

Leo Rosten, Miroslav Hanuš: Pan Kaplan má třídu rád

 

Divadelní soubor J. K. Tyl Meziměstí

Ray Cooney: Rodina je základ státu

 

Porota podala návrh na doporučení inscenace Lola běží o život Divadla Exil, Pardubice na celostátní přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek, aby inscenace mohla být konfrontována adekvátně ke svému žánru a tvaru.

 

Lektorský sbor dále udělil ceny a čestná uznání:

 

NODIVSE, Nové město nad Metují

William Shakespeare: Půjčka za oplátku

-          čestné uznání za hledání nekonvenčních postupů při inscenování klasického textu.

 

Divadelní spolek JIŘÍ, Poděbrady

Petr Zelenka: My se vám ozveme

-          čestné uznání Kateřině Urbánkové za herecký výkon v roli Věry

 

Divadelní soubor J. K. Tyl Meziměstí

Ray Cooney: Rodina je základ státu

-          čestné uznání za inscenaci

-          cenu souboru za souhru a čistotu hereckých prostředků v rámci žánru

 

Náchodská divadelní scéna

Dany Laurentová: Bouřka na obzoru

-          čestné uznání Ivanu Krejčímu za scénografii

 

Vlastenecký DS VLASTÍK, Vrchlabí

Leo Rosten, Miroslav Hanuš: Pan Kaplan má třídu rád

-          čestné uznání za inscenaci

-          čestné uznání Jiřímu Loudovi za herecký výkon v roli Profesora Parkhilla

-          čestné uznání Janě Erbenové za herecký výkon v roli paní Greyové

-          cenu Jiřímu Severýnovi a Janě Erbenové za režii

-          cenu Ivoši Farskému za herecký výkon v roli Pana Kaplana

 

Divadelní spolek KLICPERA, Chlumec nad Cidlinou

E. Harburg, F. Saidy, J. Werich: Divotvorný hrnec

-          čestné uznání Janu Petrovickému a Big bandu Melodybrass za hudební nastudování

 

Divadlo Exil, Pardubice

na námět filmu Toma Tykwera: Lola běží o život

-          čestné uznání za inscenaci

-          cenu Nadě Kubínkové za režijně-dramaturgickou úpravu

 

ADIVADLO, Havlíčkův Brod

Pierre Palmade; Christophe Duthuron: Na útěku

-          čestné uznání Slávce Motalové a Markétě Adamové za herecké nasazení

 

Divadelní klub Vrchlabí

Gabriele Chevallier - Zvonokosy: Zvonohrady

-          čestné uznání souboru za autorský počin

 

DS Vrchlický, Jaroměř

Jean-Baptiste Poquelin Moliére: Lakomec a další světci

-          cenu za inscenaci

-          čestné uznání Josefu Horáčkovi za herecké ztvárnění role Anselm

-          cenu Zděňkovi Bláhovci a Tomáši Malému za scénografii inscenace

-          cenu Ivaně Innertové za kostýmy

-          cenu Milanu Hrycíkovi za herecký výkon v roli Harpagona

-          cenu Stanislavě Glembek za herecký výkon v roli Elisy

 

Pro lepší přizpůsobení obsahu pro Vás, bezpečnosti, měření statistik návštěvnosti a lepší zpětné vazbě tento web používá cookies. Klikáním a navigováním po stránce souhlasíte s tím, že sbíráme o Vás anonymní informace přes cookies. Více informací o používání cookies na naší stránce najdete zde.